Asset Publisher Asset Publisher

Zielony Punkt Kontrolny

Zielony Punkt Kontrolny jest koncepcją udostępniania lasu z wykorzystaniem elementów orientacji sportowej. W celu uatrakcyjnienia Twojego wypoczynku, umieściliśmy w lesie 38 punktów kontrolnych w postaci drewnianych słupków. Część słupków znajdziesz przy drogach i ścieżkach, inne natomiast ukryte są głębiej w lesie: na pagórkach,  w dołkach czy bagienkach. Każdy z  tych punktów ma swój indywidulny numer oraz zaopatrzony jest w trzy różne rodzaje potwierdzenia Twojej obecności – perforator, kod QR oraz TAG NFC. To od Ciebie zależy, którą formę wybierzesz. Jak zacząć? To proste:

  1. Zapoznaj się z broszurą informacyjną "Pierwsze kroki w orientacji terenowej" dostępną na stronie Nadleśnictwa Kościerzyna.
  2. Zapoznaj się z Regulaminem korzystania z Zielonego Punktu Kontrolnego „STRZELNICA" dostępnym na stronie Nadleśnictwa Kościerzyna.
  3. Pobierz i wydrukuj mapę ze strony Nadleśnictwa Kościerzyna odpowiadającą Twoim umiejętnościom:

A - Trasa krótka łatwa – 3,3 km

B - Trasa krótka trudna – 3,8 km

C - Trasa średnia łatwa – 5,5 km

D - Trasa średnia trudna – 6 km

E - Trasa długa łatwa – 10,1 km

F - Trasa długa trudna – 10,8 km

G - Mapa z wszystkimi punktami kontrolnymi

Długości tras mierzone są w linii prostej pomiędzy punktami.

Potwierdzenie punktów na mapach tradycyjnych (papierowych) odbywa się przez użycie perforatora i odciśnięcie kodu dziurkowego w odpowiednim miejscu tabeli na obrzeżu mapy (zdj. nr 1).

Możesz również pobrać aplikację mobilną MOBO, która pozwala na korzystanie z elektronicznego systemu potwierdzania punktów. Aplikacja pobiera całą mapę ze wszystkimi punktami, a sam decydujesz, które chcesz odszukać.

Potwierdzenie punktów wykonasz skanując kod QR znajdujący się na górze słupka lub przeciągając telefon (z obsługą technologii NFC) z góry do dołu tabliczki z kodem QR.

  1. Zaopatrz się w mapę, zabierz kompas, zaproś rodzinę i  przyjaciół do wspólnej zabawy, i ruszaj na poszukiwania.

PAMIĘTAJ!

Zielony Punkt Kontrolny jest grą terenową odbywającą się lesie, więc przygotuj się na deszcz, wodę, gałęzie pod dogami, kamienie, owady i wiele innych elementów  nieodłącznie związanych z przyrodą ożywioną i nieożywioną.