Wydawca treści Wydawca treści

Wykaz „ekosystemów referencyjnych” na terenie Nadleśnictwa Kościerzyna

 

Osoby, instytucje lub organizacje społeczne zainteresowane typowaniem powierzchni "ekosystemów referencyjnych" , zapraszamy do konsultacji.

Wszystkich zainteresowanych informujemy, że wszelkie opinie, uwagi, pytania dotyczące „ekosystemów referencyjnych" na terenie Nadleśnictwa Kościerzyna  można nadal zgłaszać do biura Nadleśnictwa. Osobą do kontaktu w tej sprawie jest Pan Jerzy Makarewicz, tel. 58 686 28 69, email: jerzy.makarewicz@gdansk.lasy.gov.pl

 

Certyfikat FSC

Nadleśnictwo Kościerzyna posiada Certyfikat Forest Stewardship Council® (FSC® C002316), który został wydany 13 listopada 2017 r. w programie Qualifor (instytucja posiadająca akredytację: SGS). Certyfikat nosi numer SGS-FM/COC-000007 i jest ważny (po przeprowadzeniu corocznych audytów okresowych) do 12 listopada 2022 r.


FSC to skrót od angielskiej nazwy organizacji Forest Stewardship Council®, założonej w 1993 r. w Meksyku. Celem jej działalności jest popularyzacja przyjętego przez tą organizację sposobu prowadzenia gospodarki leśnej. Początkowo, obszarem zainteresownia FSC była ochrona lasów tropikalnych przed ich eksploatacją. Obecnie warunkiem otrzymania certyfikatu FSC jest prowadzenie gospodarki leśnej z uwzględnieniem regulacji prawnych danego kraju oraz międzynarodowych traktatów i porozumień, których dany kraj jest sygnatariuszem. Obligatoryjne jest również spełnienie zasad i kryteriów uzgodnionych przez członków organizacji FSC.
 

https://us.fsc.org/en-us